Український народ здавна був одним із найталановитіших у світі.Жага до самостійності й незалежності сприяла до збагачення народної творчості, мистецтва та справжніх українських традицій.В усі часи народне мистецтво вважалося фундаментом художньої культури.Кожній сучасній українській людині притаманні свої декоративно-ужиткові вироби, які говорять про мистецьку талановитість майстрів.
Покоління митців, яке формується в Україні вступає в свої повні права.В нашій запитівській книгозбірні організована виставка-експозиція "Шлях до прекрасного".Тут представлені творчі роботи молодої художниці, майстрині- Ірини Серветник: виставка картин, розмальовані писанки, вишита сорочка з корсетом, рушник.
Передача естафети майстерності старших молодшому-це і є закон життя й розвитку народного мистецтва.Уславилася своєю майстерністю мистецька династія сім"ї Сирветників. Роман, батько Ірини, самобутній художник.Його роботи- це своєрідне сприйняття навколишнього світу і відтворення його в образах.Послідовницею стала його дочка, дорога до прекрасного в неї привита з дитинства.Ще маленькою, дивлячись на роботи батька, Іринка багато малювала і мріяла стати художницею.Це і дало перший побуджувальний поштовх до краси. Після закінчення 9 класу, фахову освіту вона здобула у Львівському державному коледжі декоративно-ужиткового мистецтва ім.Івана Труша.Тут вона отримала спеціальність до душі: монументально-декоративне малярство та моделювання одягу. Свій талант Іринка відшліфувала на картинах та писанню писанок. Писанки, намальовані рукою молодої талановитої художниці, вирізняються високою художньою майстерністю й довершеністю творчого смаку. Це шедеври мініатюрного живопису.Тут Іра виявила свій мистецький геній, свою здатність до творчого мислення.На одній з найбільших писанок розмальована Запитівська церква, великодній кошик, символіка України, а також візерунки притаманні нашому селу.Значне місце у мистецтві Ірини займає художнє вишивання.Маючи витончений художній смак і майстерність, вона перетворює свої роботи на справжій витвір мистецтва.Це ми бачимо представлені на виставці вишиту сорочку, корсетку , сердак оздоблений яскравою, декоративною аплікацією з шкіри та сукна, рельєфними і крученими шнурами вишитими кольоровими нитками.Уміючи серцем відчувати навколишню красу і відтворювати в узорах дівчина зберігає тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого і набуває нового змісту, нових якостей і рис сьогодення.Іра, ми тішимося і пишаємось тобою.
пʼятниця, 23 грудня 2016 р.
середа, 21 грудня 2016 р.
СВЯТО МИКОЛАЯ
Сьогодні дітки танцювального колективу "ФЕШН" зробили для своїх рідних гарне свято Миколая.А Миколай їх, також, не залишив без подаруночків.Через селищного голову передав солодощі.Дякуємо!!!
неділя, 11 грудня 2016 р.
Запитівські діти приймали активну участь в творчому звіті Кам'янеччини
Вже багато років при нашій запитівській бібліотеці- філії діє танцювальний гурток" ФЕШН" під керівництвом Оксани Лотиш.Колетив є окрасою всій наших свят, і не тільки наших.Діти, разом з Оксаною, вже об'їздили пів України.Їхні вимпели не вміщаються на одному столі, а грамотами обвішана ціла стіна.Сьогодні, на творчому звіті Кам'янеччини, Львівська обласна адміністрація також нагородила колектив грамотою.
неділя, 27 листопада 2016 р.
Недавно була в Києві.Не могла пройти повз національний музей " Меморіал жертв голодомору".
Всередині музею хочеться мовчати і хоча б віртуально, якусь часточку пережити те, що люди в ті часи.
Сьогодні наша бібліотека, як і вся Україна, віддала шану пам'яті жертв голодомору 1932- 1933 років.
В книгозбірні оформлено тематичну поличку "Колосок з 33-року". Біля полички проведена година скорботи "Пам'ять про голодний 33-тій", де бібліотекарі розповіли дітям про ці страшні події.
З 16.00 години свічка пам'яті горіла на підвіконні.
середа, 23 листопада 2016 р.
Тренінг для колег
Вже три роки в нашій бібліотеці є комп' ютерний ценр.Протягом цього періоду ми провели богато тренінгів з комп'юторного навчання.Але вчора тренінг для нас був особливим, тому що на навчання приїхали наші колеги, бібліотекарі з сусідніх сіл.
Тренінг вдався на славу.Дівчата навчилися друкувати, шукати в googli потрібну інформацію та отримали багато іншої корисної інформації.
Надіємося, що навчання колегам сподобалося і ми продовжимо тренінги.
Тренінг вдався на славу.Дівчата навчилися друкувати, шукати в googli потрібну інформацію та отримали багато іншої корисної інформації.
Надіємося, що навчання колегам сподобалося і ми продовжимо тренінги.
пʼятниця, 11 листопада 2016 р.
АКЦІЯ "ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ"
Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга – скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
Кохання, радість, смуток, біль…
А ще невидані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож, дурно книгу не змарнуй,
В бібліотеку подаруй.
З легкої руки нашої постійної користувачки, любительниці жіночих романів, пані Галини Мазур, до нашої книгозбірні запитівці подарували вже багато книг.
Вчора пані Галина завітала з черговою порцією книг. Ми вже писали і дякували пані Галі і в районній газеті і в соціальних мережах, але сьогодні я не можу в черговий раз не подякувати,також бажаю їй здоров"я, натхнення і хороших, душевних романів для настрою.
четвер, 10 листопада 2016 р.
ВИКОНАТИ ДОМАШНЮ РОБОТУ МОЖНА В БІБЛІОТЕЦІ
Хто бажає скористатися моїми послугами і нашої бібліотеки зробити домашню роботу, тож запрошую.Деякі діти з задоволенням роблять домашню роботу в бібліотеці і це їм подобається.
В нас тепло , затишно, а також можна отримати потрібну консультацію чи підказку.Буду рада допомогти.
В нас тепло , затишно, а також можна отримати потрібну консультацію чи підказку.Буду рада допомогти.
СВЯТКУВАННЯ ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
Хочу дати коротенький звіт, як наша Запитівська бібліотека відсвяткувала День Української писемності та мови- свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада.А також за православним календарем-це день вшанування пам"яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов"янської писемності Кирила і Мефодія.
Пятикласники,зі своєю вчителькою Назаркевич Ганною Михайлівною, дуже люблять приходити на гурток виразного читання в бібліотеку.На цей день в нас була запланована бесіда -"Цікаві факти про Нестора Літописця" і "Ці милі, добрі книги".А також гра-вікторина "О слово рідне, України слово".
Бесіду про книги, їх створення , про бережне ставлення до них провела Леся Петрина.
Пятикласники,зі своєю вчителькою Назаркевич Ганною Михайлівною, дуже люблять приходити на гурток виразного читання в бібліотеку.На цей день в нас була запланована бесіда -"Цікаві факти про Нестора Літописця" і "Ці милі, добрі книги".А також гра-вікторина "О слово рідне, України слово".
Бесіду про книги, їх створення , про бережне ставлення до них провела Леся Петрина.
Цікаві факти про Нестора Літописця розповіла учням Надія Антонівна.
Діти поділилися на дві групи "Грамотійки" і "Мовні каскадери" і взяли участь у цікавій грі-вікторині, яку допомагала проводити Ганна Михайлівна.
А також в бібліотеці діє дитяча книжкова виставка "Цей добрий світ цікавих книг".
Підписатися на:
Дописи (Atom)